$185
Genuine & Authentic Ray-Ban
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Ray-Ban
Ray-Ban is a legendary eyewear brand known for its iconic sunglasses and optical frames. Renowned for their timeless styles and high-quality lenses, Ray-Ban offers a variety of designs that cater to different tastes and lifestyles. With Ray-Ban, you can protect your eyes while making a bold fashion statement, making it a favorite choice among fashion enthusiasts and celebrities alike.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ray-Ban |
| SKU: | 10803206 |
| GTIN: | 8053672949919 |
| Model: | RB4184 601/9A |
| Frame Color: | Gray |
| Lens Color: | Green |
| Temple Length: | 140 mm |
| Lens Size: | 59mm |
| Bridge Size: | 17mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Department: | Unisex |
| Personalized: | No |
| Frame Material: | Acetate |
| Features: | Reflective |
| Pattern: | Solid |
| Lens Technology: | Polarized |
| Type: | Sunglasses |
| UV Protection: | 100 UV& UVA |
| Lens Material: | Polycarbonate |
| Theme: | Designer |
| Manufacturer Color: | Black |