$119
Genuine & Authentic Guess
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Guess
Guess is a renowned fashion brand known for its trendy apparel, accessories, and iconic denim. With a focus on youthful, bold designs, Guess offers a wide range of styles that reflect contemporary trends. Whether you`re dressing up for a night out or seeking casual wear, Guess provides fashionable options that help you express your individuality and stand out in any crowd.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Guess |
| SKU: | 10806344 |
| MPN: | GU2734 003 |
| GTIN: | 889214073945 |
| Model: | GU2734 003 |
| Frame Color: | Multicolor |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Frame Width: | 128 mm |
| Lens Socket Width: | 49 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Department: | Women |
| Features: | Full Rim Round |
| Frame Material: | Acetate Metal |
| Style: | Cat Eye |
| Theme: | 90s Modern |
| Type: | Eyeglasses |
| Vertical: | 40 mm |