$302
Genuine & Authentic Police
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Police
Police is a renowned fashion brand recognized for its edgy eyewear and stylish accessories. Known for its bold designs and innovative style, Police offers a range of sunglasses, watches, and jewelry that cater to fashion-forward individuals. With Police, you can express your unique personality and confidently stand out with distinctive pieces that enhance any outfit.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Police |
| SKU: | 10811845 |
| MPN: | SPLC49 |
| GTIN: | 190605298732 |
| Model: | SPLC49 |
| Frame Color: | Brown |
| Lens Color: | Green |
| Temple Length: | 145 mm |
| Bridge Size: | 17 mm |
| Lens Socket Width: | 58 mm |
| Department: | Men |
| Frame Material: | Metal |
| Lens Technology: | Anti-Reflective |
| Style: | Full Rim |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Police x Lewis Hamilton SPLC47 722X Havana-gold Sunglasses 50mm / New/ - Frame: Brown
Police Sunglasses Spl160-U28B Offside Black Metal/plastic 51-21-135 - Frame: Black, Lens: Blue Gradient
Police Sunglasses Spl574-S69V Track Green Polarized Purple Lenses 57-15-150 - Frame: Green
Police Veil-1 SPL831 SPL/831 8FFX Gold/taupe Crystal Cat Eye Sunglasses 52mm - Frame: Gold, Lens: Beige
Police SPLF14 0302 Sunglasses Men`s Black/grey Lenses Round Shape 55mm - Frame: Black, Lens: Gray
Police From Men in Black Movie Men`s Origins-2 SPL/873 D82M Blue Sunglasses - Frame: Blue, Lens: Blue
Police SPLL13 073M Silver Olive Green/gradient Olive Green 55-18-145 - Frame: Silver Olive Green, Lens: Gradient Olive Green, code: 073M