$140
Genuine & Authentic Dolce & Gabbana
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Dolce & Gabbana
Dolce & Gabbana stands as an elite fashion brand which distinguishes itself through its powerful designs and sophisticated Italian manufacturing techniques. Dolce & Gabbana distinguishes itself through its dynamic patterns and elaborate design elements to deliver clothing items and accessories and perfumes that express Italian fashion and elegance. The high-fashion items from Dolce & Gabbana allow you to make a statement in any situation because they exude glamour and individuality.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Dolce & Gabbana |
| SKU: | 10819377 |
| MPN: | DX-5096 |
| Model: | DX-5096 |
| Frame Color: | Red |
| Lens Socket Width: | 49 mm |
| Temple Length: | 130 mm |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Department: | girls |
| Type: | Frames |
| Style: | Full Rim |
| Frame Material: | Plastic |
| Vertical: | 38 mm |