$165
Genuine & Authentic MCM
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT MCM
With its global creative hub based in Berlin, MCM is a globally diverse, multicultural brand, steeped in rich heritage.
Celebrated by cultural icons, established and rising creative forces, athletes, and musicians, MCM continues to inspire and lead through its cutting-edge innovations and expert craftsmanship.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | MCM |
| SKU: | 10824331 |
| MPN: | MCM 2727LB 244 55mm |
| GTIN: | 886895545242 |
| Model: | MCM 2727LB |
| Frame Color: | Tokyo Tortoise |
| Color: | Tokyo Tortoise |
| Lens Socket Width: | 55 mm |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Temple Length: | 145mm |
| Style: | EYEGLASS_FRAME |
| Frame Material: | Acetate |
| Department: | Unisex Adults |
| Type: | Eyeglasses |
| Manufacturer Color: | 244 |