$206
Genuine & Authentic Burberry
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Burberry
Burberry is a prestigious British luxury brand known for its iconic trench coats and distinctive tartan pattern. With a rich heritage in fashion, Burberry offers a wide range of clothing, accessories, and fragrances that embody sophistication and timeless style. Whether you`re seeking classic outerwear or contemporary designs, Burberry delivers quality and elegance that elevate any wardrobe.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Burberry |
| SKU: | 10894419 |
| MPN: | BE2419 |
| Model: | B2419 4148 |
| Frame Color: | Green |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Size Temple: | 145 |
| Size Lens: | 53mm |
| Lens Socket Width: | 53mm |
| Size Bridge: | 19 |
| Temple Length: | 145mm |
| Vertical: | 40 mm |
| Pattern: | Solid |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Rectangle |
| Frame Material: | Plastic |
| Theme: | Designer Modern Green |
| Features: | Adjustable |
| Country of Origin: | Italy |