$342
Genuine & Authentic Tom Ford
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tom Ford
Tom Ford is a prestigious luxury brand known for its innovative designs and timeless elegance. Recognized for its high-quality fashion, accessories, and fragrances, Tom Ford offers a range of products that embody sophistication and style. With Tom Ford, you can elevate your wardrobe with bold pieces that reflect modern glamour and exceptional craftsmanship.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tom Ford |
| SKU: | 10896296 |
| MPN: | Tom Ford FT5964-B 052 |
| GTIN: | 889214500700 |
| Model: | Tom Ford FT5964-B 052 |
| Frame Color: | Dark Havana |
| Bridge Width: | 15 mm |
| Lens Socket Width: | 54 mm |
| Temple Length: | 140mm |
| Character: | Vision |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Square |
| Frame Material: | Blue Filter Plastic |
| Theme: | Designer |
| Features: | Full Rim |