$152
Genuine & Authentic Police
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Police
Police is a renowned fashion brand recognized for its edgy eyewear and stylish accessories. Known for its bold designs and innovative style, Police offers a range of sunglasses, watches, and jewelry that cater to fashion-forward individuals. With Police, you can express your unique personality and confidently stand out with distinctive pieces that enhance any outfit.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Police |
| SKU: | 10902128 |
| MPN: | VPL 283 |
| Frame Color: | Silver |
| Lens Socket Width: | 51 mm |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Type: | Full Rim |
| Department: | Unisex Adults |
| Gender: | Unisex |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Police VPLL67 0300 Shiny Rose Gold 53mm Eyeglasses - Frame: Shiny Rose Gold, Lens: Clear Demo Lenses, code: 0300
Police VPL417 0SA1 Shiny Black 51mm Eyeglasses - Frame: Shiny Black, Lens: Clear Demo Lenses, code: 0SA1
Police VPLL30M 02AM Shiny Copper Gold with Coloured Parts 55mm Eyeglasses - Frame: Shiny Copper Gold with Coloured Parts, Lens: Clear Demo Lenses, code: 02AM
Police VPLL31M 0G96 Shiny Burgundy 53mm Eyeglasses - Frame: Shiny Burgundy, Lens: Clear Demo Lenses, code: 0G96
Police VPLG27M 0700 Shiny Black 49mm Eyeglasses - Frame: Shiny Black, Lens: Clear Demo Lenses, code: 0700
Police VPLL32V 0993 Shiny Havana 54mm Eyeglasses - Frame: Shiny Havana, Lens: Clear Demo Lenses, code: 0993
Police VPLE37 06WR Shiny Streaked Blue 52mm Eyeglasses - Frame: Shiny Streaked Blue, Lens: Clear Demo Lenses, code: 06WR
Police VPLG28 06SC Shiny Transparent Purple 53mm Eyeglasses - Frame: Shiny Transparent Purple, Lens: Clear Demo Lenses, code: 06SC