$116
Genuine & Authentic Bvlgari
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Bvlgari
Bvlgari is a prestigious Italian luxury brand renowned for its exquisite jewelry, watches, and accessories. Known for its bold designs and vibrant gemstones, Bvlgari combines traditional craftsmanship with contemporary elegance. With Bvlgari, you can indulge in opulence and sophistication, making it the perfect choice for those seeking timeless luxury and distinctive style in their accessories.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Bvlgari |
| SKU: | 10906596 |
| GTIN: | 783320419485 |
| Size Type: | Regular Size |
| Size: | 2 oz |
| Size in oz: | 2 oz |
| Size in ml: | 60 ml |
| Fragrance Type and Size: | 2 oz Eau De Parfum Spray |
| Fragrance Name: | Bvlgari Man Rain Essence by Bvlgari |
| Type: | Eau De Parfum Spray 2 oz |
| Volume: | 2 oz |
| Features: | Casual Use Long Lasting Special Ocassions |
| Formulation: | Spray |
| Fragrance Type: | Eau De Parfum Spray 2 oz |
| Gender: | Men |
| Packaging: | The same as in your Department Store |
| Shipping time: | Usually within 1 business day or less |
| Easy Returns: | YES |
| Free Shipping USA (48 States Only): | YES |
| International Delivery: | See description |
| Manufacturer: | Bvlgari |