$146
Genuine & Authentic Kenneth Cole
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Kenneth Cole
Kenneth Cole is a distinguished fashion brand known for its stylish clothing, shoes, and accessories that blend modern design with practical functionality. With a focus on urban chic and social responsibility, Kenneth Cole offers a range of products for both men and women. Whether you’re looking for fashionable footwear or elegant apparel, Kenneth Cole provides quality options that elevate your everyday style.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Kenneth Cole |
| SKU: | 10919083 |
| MPN: | KC0216-092-50 |
| GTIN: | 611417660024 |
| Model: | KC0216 |
| Frame Color: | Blue |
| Color: | col.092 / Blue |
| Lens Socket Width: | 50 mm |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Country of Origin: | Korea Republic of |
| Features: | Full Rim |
| Age Group: | Adult |
| Vertical: | 35 mm |
| Department: | Men |
| Frame Material: | Plastic |
| Style: | Full Rim |
| Type: | Eyeglasses |