$275
Genuine & Authentic Dior
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Dior
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Dior |
| SKU: | 10919092 |
| GTIN: | 3348901182362 |
| Size: | 3.4 oz |
| Size in oz: | 3.4 oz |
| Size in ml: | 100 ml |
| Fragrance Type and Size: | 3.4 oz Eau Fraiche Spray |
| Size Type: | Regular |
| Fragrance Type: | Eau Fraiche Spray 3.4 oz |
| Gender: | Women |
| Packaging: | The same as in your Department Store |
| MSRP: | 131.5 |
| ASIN: | B000BFM264 |
| Shipping time: | Usually within 1 business day or less |
| Easy Returns: | YES |
| Free Shipping USA (48 States Only): | YES |
| International Delivery: | See description |
| Type: | Eau de Toilette |
| Fragrance Name: | Dior Addict |
| Volume: | 3.4 fl oz |
| Formulation: | Spray |
| Features: | Long Lasting |
| Scent: | Lime White Musk Raspberry Pink grapefruit |
| Manufacturer: | Christian Dior |