SALE: $202 (-22%) $259
Genuine & Authentic Oakley
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Oakley
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Oakley |
| SKU: | 10925333 |
| MPN: | OO9421 |
| GTIN: | 888392407436 |
| Model: | OO9421 942108 58 |
| Frame Color: | Black |
| Lens Color: | Black |
| Bridge size: | 18 mm |
| Lens Size: | 55 mm |
| Temple Length: | 134 mm |
| Magnification Strength: | -3 |
| Pattern: | Solid |
| Lens Technology: | Mirrored Polarized |
| Department: | Men |
| UV Protection: | UV400 |
| Type: | Sunglasses |
| Lens Material: | Glass Plastic Polycarbonate |
| Frame Material: | Plastic Acetate |
| Style: | Round |
| Theme: | Sports |
| Features: | Lightweight |