$234
Genuine & Authentic Coach
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 10928428 |
| Model: | Coach Dinky |
| Exterior Color: | Black |
| Lining Color: | Black |
| Handle/Strap Color: | Black |
| Size: | Medium |
| Bag Width: | 18 in |
| Features: | G-hook closure |
| Handle Style: | Shoulder Strap |
| Handle Drop: | 15 1/2 in |
| Department: | Women |
| Personalize: | No |
| Pattern: | Solid |
| Exterior Material: | Polyester |
| Lining Material: | Polyester |
| Bag Height: | 4 in |
| Accessories: | Bag Charm |
| Product Line: | Coachtopoia |
| Handle/Strap Material: | Polyester |
| Style: | Shoulder Bag |
| Closure: | G-hook closure |