$436
Genuine & Authentic Coach
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 10991105 |
| Model: | COACH North South C Logo Large Pebbled Learther Tote |
| Handle/Strap Color: | Honey Brown |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Honey Brown |
| Lining Color: | Honey Brown |
| Bag Width: | 13 in |
| Size: | Large |
| Closure: | Open Top |
| Occasion: | Casual Travel |
| Bag Depth: | 4.75 in |
| Department: | Women |
| Style: | Tote |
| Features: | Bag Charm |
| Finish: | Pebbled |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Pebbles |
| Bag Height: | 14.25 in |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Leather |
| Exterior Material: | Leather |
| Hardware Material: | Brass |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | COACH North South Learther Tote |