$162
Genuine & Authentic Marc Jacobs
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Marc Jacobs
Marc Jacobs is a prestigious fashion brand known for its innovative designs and playful aesthetic. Renowned for its eclectic collections, Marc Jacobs offers a range of clothing, handbags, and accessories that blend sophistication with creativity. With Marc Jacobs, you can embrace unique styles that make a bold statement and reflect your individuality in the world of fashion.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Marc Jacobs |
| SKU: | 10999713 |
| Frame Color: | Havana Azure |
| Lens Socket Width: | 51 mm |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Pattern: | Solid |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Frame Material: | Designer |
| Theme: | Designer |
| Features: | Full Rim |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Marc By Marc Jacobs Mmj 614 MG6 52 Eyeglasses Frames Pink - Frame: Neon Pink
Marc By Marc Jacobs MMJ587 Flt Blue Eyeglasses Frame 52-15-140 Store Display - Blue, Frame: Blue, Lens: Clear
Marc Jacobs Mmj 586 Flx Burgundy Red Eyeglasses RX 52-15-140 MM - Clear, Frame: Burgundy
Marc By Marc Jacobs Mmj 547 Red Mix Purple White FH7 Eyeglasses Frame 50-16-135 - Purple, Frame: Purple, Lens: Clear