SALE: $226 (-19%) $279
Genuine & Authentic Oakley
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Oakley
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Oakley |
| SKU: | 11005175 |
| GTIN: | 888392641854 |
| Model: | ADDAMS 0.5 OX3035-0154 |
| Frame Color: | Pewter |
| Lens Color: | Demos with Imprint |
| Frame Width: | 142 mm - Large |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Lens Width: | 54 mm |
| Lens Socket Width: | 54 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Vertical: | 36 mm |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Department: | Unisex |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Geometric |
| Frame Material: | Metal Plastic Rubber Scilicone |
| Features: | Half Frame Half Rim Semi-rimless Spring Hinges Air cushioned scilicone nose pads |
| Product Line: | Oakley Eyeglasses |
YOU MIGHT ALSO LIKE