$176
Genuine & Authentic Dolce & Gabbana
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Dolce & Gabbana
Dolce & Gabbana stands as an elite fashion brand which distinguishes itself through its powerful designs and sophisticated Italian manufacturing techniques. Dolce & Gabbana distinguishes itself through its dynamic patterns and elaborate design elements to deliver clothing items and accessories and perfumes that express Italian fashion and elegance. The high-fashion items from Dolce & Gabbana allow you to make a statement in any situation because they exude glamour and individuality.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Dolce & Gabbana |
| SKU: | 11006548 |
| GTIN: | 8057971184910 |
| Size Type: | Regular Size |
| Size: | 3.3 oz |
| Size in oz: | 3.3 oz |
| Size in ml: | 100 ml |
| Fragrance Type and Size: | 3.3 oz Eau De Parfum Spray |
| Features: | Casual Use Long Lasting Special Ocassions |
| Fragrance Type: | Eau De Parfum Spray 3.3 oz |
| Gender: | Women |
| Packaging: | The same as in your Department Store |
| Shipping time: | Usually within 1 business day or less |
| Easy Returns: | YES |
| Free Shipping USA (48 States Only): | YES |
| International Delivery: | See description |
| Type: | Eau de Parfum |
| Fragrance Name: | The Only One |
| Volume: | 3.3 Oz |
| Formulation: | Spray |
| Manufacturer: | Dolce & Gabbana |