$602
Genuine & Authentic Balenciaga
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Balenciaga
Balenciaga is a prestigious luxury fashion brand known for its bold, avant-garde designs and high-quality craftsmanship. With a focus on innovative silhouettes and streetwear aesthetics, Balenciaga has redefined contemporary style in the fashion industry. Offering a range of clothing, accessories, and footwear, Balenciaga continues to inspire and influence fashion enthusiasts with its unique approach to elegance and individuality.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Balenciaga |
| SKU: | 11020118 |
| MPN: | BB0429o-001 |
| GTIN: | 889652587776 |
| Model: | BB0429o-001 |
| Frame Color: | Black Black |
| Bridge Width: | 20mm |
| Lens Socket Width: | 54mm |
| Temple Length: | 145mm |
| Frame Width: | 54mm |
| Department: | Unisex |
| Type: | Eyeglasses |
| Features: | Eyeglasses |
| Frame Material: | Acetate |
| Style: | Eyeglasses |
| Theme: | Designer |
| Country of Origin: | Italy |
| Personalized: | No |
| Unit Type: | oz |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Balenciaga BB0449o-010 Eyeglasses 55mm - Frame: Burgundy Burgundy
Balenciaga BB0130O Eyeglasses Women Blue Round 53mm - Frame: Blue, Lens: Demo
Balenciaga BB0238O Eyeglasses Women Red Cat Eye 50mm - Frame: Red, Lens: Demo
Balenciaga BB0275O Eyeglasses Women Green Cat Eye 53mm - Frame: Green, Lens: Demo
Balenciaga BB0210O Eyeglasses Women Black Square 53mm - Frame: Black, Lens: Demo
Balenciaga BB0130O Eyeglasses Women Havana Round 53mm - Frame: Havana, Lens: Demo
Balenciaga Demo Butterfly Ladies Eyeglasses BB0238O 001 50 BB0238O 001 50 - Black, Frame: Black