SALE: $228 (-25%) $305
Genuine & Authentic Gucci
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Gucci
Gucci is a prestigious luxury brand known for its bold designs and impeccable craftsmanship. Renowned for its iconic handbags, shoes, and clothing, Gucci embodies a unique blend of tradition and modernity. With Gucci, you can enjoy high-fashion pieces that make a statement and reflect your personal style, making it a favorite choice among fashion lovers worldwide.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Gucci |
| SKU: | 11020279 |
| MPN: | GG0749O |
| GTIN: | 889652297194 |
| Model: | Gucci Logo |
| Frame Color: | Black |
| Lens Socket Width: | 55 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Department: | Men |
| Type: | Frames |
| Style: | Full Rim |
| Vertical: | 39 mm |
| Frame Material: | Plastic |
| Features: | prescription-ready |
| Country of Origin: | Italy |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Gucci Havana Sylvie Blue Red Stripe Logo Optical Eyeglasses GG0277O 004 54mm - 004, Frame: Havana, Lens: Demo
Gucci Women`s Eyeglasses Gucci-logo GG0513O 002 Havana Optical Frame 54-mm - Frame: Havana
Gucci GG 1592 S 002 Logo Rectangular Dark Havana Brown Lens Sunglasses 55mm - Frame: Brown
Gucci GG 1771S 008 Logo Pink Gold Cat Eye Grey Lens Woman Sunglasses 51mm - Frame: Pink
Gucci GG1192O 006 Eyeglasses Frames Red Gold Logo Square Glasses - Frame: Red Gold, Lens: Demo
Gucci Gucci-logo GG0758OA 003 Eyeglasses Men`s Grey Full Rim Optical Frame 56mm - Frame: Gray
Gucci GG1939O 1939 Silver Metal Logo Classic Unisex Eyeglasses Optical Frame 002 - Frame: Silver