SALE: $540 (-16%) $640
Genuine & Authentic Gucci
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Gucci
Gucci is a prestigious luxury brand known for its bold designs and impeccable craftsmanship. Renowned for its iconic handbags, shoes, and clothing, Gucci embodies a unique blend of tradition and modernity. With Gucci, you can enjoy high-fashion pieces that make a statement and reflect your personal style, making it a favorite choice among fashion lovers worldwide.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Gucci |
| SKU: | 11025124 |
| MPN: | GG1804S |
| GTIN: | 889652528366 |
| Model: | GG1804S |
| Frame Color: | Gold |
| Lens Color: | Gray |
| Temple Length: | 145 mm |
| Bridge Size: | 19 mm |
| Lens Socket Width: | 54 mm |
| Country of Origin: | Japan |
| Department: | Men |
| Lens Technology: | Anti-Reflective |
| Style: | Full Rim |
| Frame Material: | Metal |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Gucci GG1677S 002 Sunglasses Men`s Gold/brown Lenses Pilot Style 62mm - Frame: Gold, Lens: Brown
Gucci GG0528S Unisex Pilot Polarized Sunglasses Gold Tortoise Havana 63mm 4Opt - Frame: Multicolor, Lens: Blue Mirror Polar
Gucci GG1342S 001 Sunglasses Men`s Black/smoke Lenses Pilot Style 59mm - Frame: Black, Lens: Gray
Gucci GG0529S Pilot Polarized Bifocal Sunglasses Ruthenium Tortoise 60mm 41Opt - Frame: Multicolor, Lens: Blue Mirror