$1789
Genuine & Authentic Gucci
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Gucci
Gucci is a prestigious luxury brand known for its bold designs and impeccable craftsmanship. Renowned for its iconic handbags, shoes, and clothing, Gucci embodies a unique blend of tradition and modernity. With Gucci, you can enjoy high-fashion pieces that make a statement and reflect your personal style, making it a favorite choice among fashion lovers worldwide.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Gucci |
| SKU: | 11035147 |
| MPN: | YA1264112 |
| GTIN: | 731903467286 |
| Model: | Gucci G-Timeless |
| Dial Color: | Clear |
| Band Color: | Brown |
| Band Width: | 20 mm |
| Lug Width: | 20 mm |
| Case Size: | 38 mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Water Resistance: | 50 m (5 ATM) |
| Watch Shape: | Round |
| Department: | Women |
| Style: | Fashion |
| Caseback: | Exhibition |
| Gender: | Women`s |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Case Thickness: | 8 mm |
| Theme: | 0 |
| Movement: | Mechanical (Automatic) |
| Band Material: | Leather |
| Type: | Wristwatch |
| Features: | Fixed Bezel |
| Case Finish: | Polished |
| Indices: | 12-Hour Dial |
| Reference Number: | YA1264112 |
| Display: | Analog |
| Handedness: | Right |
| Band/Strap: | Buckle Band |