SALE: $1101 (-23%) $1425
Genuine & Authentic Gucci
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Gucci
Gucci is a prestigious luxury brand known for its bold designs and impeccable craftsmanship. Renowned for its iconic handbags, shoes, and clothing, Gucci embodies a unique blend of tradition and modernity. With Gucci, you can enjoy high-fashion pieces that make a statement and reflect your personal style, making it a favorite choice among fashion lovers worldwide.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Gucci |
| SKU: | 11035173 |
| MPN: | YA1265035 |
| Model: | G-Timeless |
| Dial Color: | Gold |
| Bezel Color: | Gray |
| Band Color: | Gray |
| Max Wrist Size: | up to 7 inches |
| Band Width: | 14 mm |
| Lug Width: | 16 mm |
| Case Size: | 32 mm |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Type: | Wristwatch |
| Department: | Women |
| Reference Number: | YA1265035 |
| Style: | Luxury |
| Movement: | Quartz |
| Dial Pattern: | Sunburst |
| Display: | Analog |
| Indices: | No Hour Marks |
| Bezel Type: | 12-Hour Fixed |
| Band Material: | Stainless Steel |
| Closure: | Butterfly Clasp |
| Band/Strap: | Bracelet |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Water Resistance: | Not Water Resistant |
| Watch Shape: | Round |
| Caseback: | Screwback |
| Case Finish: | Polished |
| Case Thickness: | 8 mm |
| Features: | 12 Hour Dial PushPull Crown Swiss Made Swiss Movement Fixed Bezel |
| Handedness: | Right |