SALE: $415 (-29%) $585
Genuine & Authentic Gucci
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Gucci
Gucci is a prestigious luxury brand known for its bold designs and impeccable craftsmanship. Renowned for its iconic handbags, shoes, and clothing, Gucci embodies a unique blend of tradition and modernity. With Gucci, you can enjoy high-fashion pieces that make a statement and reflect your personal style, making it a favorite choice among fashion lovers worldwide.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Gucci |
| SKU: | 11043015 |
| MPN: | GG1771S |
| GTIN: | 889652506968 |
| Model: | GG1771S |
| Frame Color: | Green |
| Lens Color: | Green |
| Temple Length: | 140 mm |
| Bridge Size: | 19 mm |
| Lens Socket Width: | 51 mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Department: | Men |
| Lens Technology: | Anti-Reflective |
| Style: | Full Rim |
| Frame Material: | Plastic |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Gucci Asia Fit Cat Eye Black Gray Gradient Sunglasses GG0636SK 001 56 - Frame: Black, Lens: Gray
Gucci GG0565S 001 Black/grey 54-19-145 Sunglasses - Frame: Black, Lens: Grey, code: 001
Gucci GG0598S 002 Sunglasses Women`s Havana/blue Lenses Fashion Cat Eye 53mm - Frame: Havana, Lens: Blue
Gucci Women 51mm Cat Eye Sunglasses Pink Pink Pink - Frame: Multicolor, Lens: Pink
Gucci Women 51mm Cat Eye Sunglasses Black Black Grey - Frame: Multicolor, Lens: Gray
Gucci Women 53mm Oversize Cat Eye Sunglasses Havana Havana Red - Frame: Multicolor