$351
Genuine & Authentic Oakley
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Oakley
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Oakley |
| SKU: | 11051648 |
| GTIN: | 798578469892 |
| Model: | BARRELHOUSE 0.5 OX3174-0153 |
| Frame Color: | Matte Black |
| Lens Color: | Demos with Imprint |
| Frame Width: | 139 mm |
| Bridge Width: | 18mm |
| Lens Width: | 53mm |
| Lens Socket Width: | 53 mm |
| Temple Length: | 139mm |
| Vertical: | 32mm |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Department: | Unisex |
| Type: | Semi-Rimless / Half-Rim |
| Frame Material: | Metal |
| Theme: | Sports Cl |
| Style: | Square |
| Features: | SPRING HINGES SEMI-RIMLESS |
| Product Line: | Oakley |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Oakley OX3174-04 Barrelhouse 0.5 Men`s Eyeglasses Half Rim Matte Midnight 53mm - Frame: Blue
Oakley Barrelhouse 0.5 OX3174 01 Matte Black Eyeglasses Frame 53-18mm - Frame: Satin Black
Oakley OX3174-0153 Barrelhouse 0.5 Matte Black Eyeglasses Frames RX 53-18 - Frame: Black
Oakley Barrelhouse Frames - 0.5 Matte Black - Matte Black/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Barrelhouse Frames - 0.5 Pewter / Sky Blue - Pewter Sky Blue/Demo Lens, lens__map: Clear