SALE: $365 (-30%) $520
Genuine & Authentic Dior
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Dior
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Dior |
| SKU: | 11057882 |
| Model: | DiorBlackSuitO S23F I100 |
| Frame Color: | MATTE BLACK GUNMETAL |
| Frame Width: | 140mm |
| Bridge Width: | 19 mm |
| Lens Socket Width: | 51 mm |
| Temple Length: | 150mm |
| Vertical: | 42 mm |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Vision |
| Department: | Unisex Adults |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Clubmaster |
| Theme: | Designer |
| Personalized: | No |
| Frame Material: | Metal |
| Features: | Full Rim |
| Country of Origin: | Italy |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Christian Dior Diorblacksuito S7I 2900 Havana Fade Authentc Eyeglasses 52-18 - Frame: HAVANA TRANSPARENT FADE
Christian Dior Blacksuito SI 1000 Black Square Men`s Eyeglasses - Frame: Black
Christian Dior Diorblacksuito S11I 1000 Shiny Black Eyeglasses 54-16 - Frame: POLISHED BLACK WITH SILVER ACENTS
Dior Diorblacksuito SS11l 1000 Color Black 54-16-145 - Frame: Black