SALE: $234 $240
Genuine & Authentic Dolce & Gabbana
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Dolce & Gabbana
Dolce & Gabbana stands as an elite fashion brand which distinguishes itself through its powerful designs and sophisticated Italian manufacturing techniques. Dolce & Gabbana distinguishes itself through its dynamic patterns and elaborate design elements to deliver clothing items and accessories and perfumes that express Italian fashion and elegance. The high-fashion items from Dolce & Gabbana allow you to make a statement in any situation because they exude glamour and individuality.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Dolce & Gabbana |
| SKU: | 11067671 |
| MPN: | 0dg3239 |
| GTIN: | 8053672493085 |
| Model: | Brocade |
| Frame Color: | Black |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Lens Socket Width: | 52 mm |
| Temple Length: | 140 |
| Vertical: | 40 mm |
| Pattern: | Floral |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Full Rim |
| Frame Material: | Acetate |
| Theme: | Rose floral print Designer |
| Features: | Filigree Retro Glasses Frame Unisex Luxury Designer Full Rim |
| Country of Origin: | Italy |