$144
Genuine & Authentic MCM
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT MCM
With its global creative hub based in Berlin, MCM is a globally diverse, multicultural brand, steeped in rich heritage.
Celebrated by cultural icons, established and rising creative forces, athletes, and musicians, MCM continues to inspire and lead through its cutting-edge innovations and expert craftsmanship.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | MCM |
| SKU: | 11071935 |
| MPN: | MW 5012 072 |
| GTIN: | 889214575142 |
| Frame Color: | Pink |
| Bridge Width: | 15 mm |
| Lens Socket Width: | 55 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Department: | Unisex Adults |
| Frame Material: | Acetate |
| Style: | Square |
| Type: | Eyeglasses |