$146
Genuine & Authentic Guess
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Guess
Guess is a renowned fashion brand known for its trendy apparel, accessories, and iconic denim. With a focus on youthful, bold designs, Guess offers a wide range of styles that reflect contemporary trends. Whether you`re dressing up for a night out or seeking casual wear, Guess provides fashionable options that help you express your individuality and stand out in any crowd.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Guess |
| SKU: | 11074731 |
| MPN: | GUESS GU50119 005 Black |
| Model: | GU50119 |
| Frame Color: | Black |
| Lens Color: | Clear |
| Lens Socket Width: | 51mm |
| Temple Length: | 140mm |
| Frame Width: | 51mm |
| Bridge Width: | 16mm |
| Lens Width: | 51mm |
| Vertical: | 37 |
| Custom Bundle: | No |
| Department: | Women |
| Style: | Full Rim |
| Personalized: | No |
| Age Group: | Adult |
| Frame Material: | Acetate Metal Plastic Titanium |
| Features: | Cat Eye Rectangular |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Black Cat |
| Type: | Eyeglasses |
| Theme: | Designer |
| Lenses: | Demo with Print |
| Manufacturer Color: | Black |