$159
Genuine & Authentic Fossil
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Fossil
Fossil is an American watch and lifestyle company, creatively rooted in authentic vintage and classic design. Fossil strive to create high-quality watches, bags, jewelry and more that preserve the best of the past while updating it for today.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Fossil |
| SKU: | 11079151 |
| GTIN: | 796483676213 |
| Model: | HARLOW |
| Color: | Silver |
| Band Color: | Pink |
| Dial Color: | Cream |
| Case Size: | 27 mm |
| Band Width: | 16 mm |
| Lug Width: | 16 mm |
| Closure: | Single Prong Strap Buckle |
| Features: | 12-Hour Dial Three hand leather |
| Band/Strap: | Two-Piece Strap |
| Movement: | Quartz |
| Type: | Wristwatch |
| Water Resistance: | 30 m (3 ATM) |
| Band Material: | Leather |
| Department: | Women |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Fossil Harlow Quartz Cream Dial Ladies Watch ES5386 - Beige, Dial: Cream, Band: Rose Gold-tone
Fossil Harlow Quartz Black Dial Ladies Watch ES5433 - Black, Dial: Black, Band: Gold-tone
Fossil Harlow Quartz White Dial Ladies Watch ES5361 - White, Dial: White, Band: Yellow Gold-tone
Fossil Harlow Quartz Ladies Watch ES5364 - Beige, Dial: Beige, Band: Brown