$176
Genuine & Authentic Loewe
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Loewe
Loewe is defined by an obsessive focus on craft and unmatched expertise with leather, dating back to its beginnings as a leathermaking collective. These core values are reflected in the brand’s belief in the importance of craft in the modern age, featuring art in collections and stores, and its commitment to supporting contemporary culture around the world.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Loewe |
| SKU: | 11209469 |
| GTIN: | 8426017028554 |
| Size Type: | Regular Size |
| Size in oz: | 2.5 oz |
| Size in ml: | 75 ml |
| Fragrance Type and Size: | 2.5 oz Eau De Cologne Spray |
| Fragrance Name: | Solo Intense by Loewe |
| Type: | Eau De Cologne Spray 2.5 oz |
| Volume: | 2.5 oz |
| Features: | Long Lasting Casual Use Special Occasions Date |
| Formulation: | Spray |
| Gender: | Men |
| Packaging: | The same as in your Department Store |
| MSRP: | 114.7 |
| ASIN: | B01849SMVM |
| Shipping time: | Usually within 1 business day or less |
| Easy Returns: | YES |
| Free Shipping USA (48 States Only): | YES |
| International Delivery: | See description |
| Manufacturer: | Loewe |