$458
Genuine & Authentic Guess
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Guess
Guess is a renowned fashion brand known for its trendy apparel, accessories, and iconic denim. With a focus on youthful, bold designs, Guess offers a wide range of styles that reflect contemporary trends. Whether you`re dressing up for a night out or seeking casual wear, Guess provides fashionable options that help you express your individuality and stand out in any crowd.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Guess |
| SKU: | 11219967 |
| MPN: | Y06008L1 |
| GTIN: | 091661454257 |
| Model: | LADY CHIC |
| Band Color: | Gold |
| Dial Color: | White MOP |
| Lug Width: | 14 mm |
| Case Size: | 32 mm |
| Department: | Women`s |
| Water Resistance: | 100 m (10 ATM) |
| Watch Shape: | Round |
| Style: | Dress/Formal |
| Caseback: | Snap |
| With Manual/Booklet: | Yes |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Indices: | 12-Hour Dial Roman Numerals Multiple Hands Multi Dial |
| Extra Links: | No |
| Movement: | QUARTZ SWISS |
| Band Material: | Stainless Steel |
| Certificate: | No |
| Features: | Water Resistant Water Resistant 10ATM Swiss Made |
| Case Finish: | Gloss |
| Band/Strap: | Bracelet/Link Band |
| Reference Number: | Y06008L1 |
| Original Packaging Description: | With Box |
| Display: | Analog |
| Type: | Fashion |
| Warranty: | Factory Warranty |
| Manufacturer Band Color: | GOLD |
| Manufacturer Face Color: | WHITE |
| Manufacturer Case Color: | GOLD |