$140
Genuine & Authentic Jimmy Choo
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Jimmy Choo
Jimmy Choo is a prestigious luxury brand known for its exquisite footwear and glamorous accessories. Renowned for its iconic stilettos and stylish handbags, Jimmy Choo embodies sophistication and elegance. With Jimmy Choo, you can elevate your style with high-quality products that reflect a perfect blend of fashion and artistry, making it a favorite choice for fashion enthusiasts worldwide.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Jimmy Choo |
| SKU: | 11222651 |
| MPN: | JC323/G I2U |
| Model: | JC323/G I2U |
| Frame Color: | Palladium Plum |
| Lens Socket Width: | 53 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Frame Width: | 140 mm |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Department: | Women |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Cat Eye |
| Frame Material: | Acetate Metal |
| Personalized: | No |
| Features: | Cat Eye Full Rim |
| Unit Quantity: | 1 |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Solid |
| Type: | Eyeglasses |
| Theme: | Designer |
| Character Family: | Solid |
| Product Line: | Jimmy Choo JC323/G I2U |
| Manufacturer Color: | Palladium Plum |