$380
Genuine & Authentic Tory Burch
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tory Burch
Tory Burch is an American fashion designer, businesswoman and philanthropist. She is the Executive Chairman and Chief Creative Officer of her own brand.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tory Burch |
| SKU: | 11229391 |
| GTIN: | 197865505785 |
| Model: | Tory Thea |
| Handle/Strap Color: | Black |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Black |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 8.5 in |
| Size: | Small |
| Shape: | Trapezoid |
| Closure: | Magnetic |
| Occasion: | Casual Shoulder Bag |
| Handle Drop: | 2.5"~6.5" |
| Bag Depth: | 4 in |
| Accents: | Strap Accent |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Style: | Shoulder Bag |
| Features: | Adjustable Strap Inner Pockets |
| Finish: | Pebbled |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Tori |
| Bag Height: | 7.5 in |
| Handle Style: | Top Handle |
| Lining Material: | Leather |
| Exterior Material: | Leather |
| Theme: | City Classic Designer |
| Strap Drop: | adjustable 19.5"~25.5" |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Country of Origin: | Vietnam |
| Product Line: | Tory Burch Thea |