$204
Genuine & Authentic Guess
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Guess
Guess is a renowned fashion brand known for its trendy apparel, accessories, and iconic denim. With a focus on youthful, bold designs, Guess offers a wide range of styles that reflect contemporary trends. Whether you`re dressing up for a night out or seeking casual wear, Guess provides fashionable options that help you express your individuality and stand out in any crowd.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Guess |
| SKU: | 11235033 |
| MPN: | U1156L1 |
| Model: | Swatch Lady |
| Bezel Color: | Silver White |
| Band Color: | Silver White |
| Dial Color: | Silver White |
| Max Wrist Size: | 5.5-5.75 in |
| Lug Width: | 18 mm |
| Case Size: | 40 mm |
| Band Width: | 18 mm |
| Closure: | Deployant |
| Indices: | Stick Indexes |
| Band/Strap: | Bracelet |
| Case Thickness: | 12 mm |
| Handedness: | Left |
| Department: | Women |
| Watch Shape: | Round |
| Style: | Casual Classic Diver Dress/Formal Luxury |
| Features: | 12-Hour Dial Mineral Crystal Multi-Dial Multifunction |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Movement: | Quartz |
| Water Resistance: | 50 m (5 ATM) |
| With Papers: | Yes |
| Reference Number: | U1156L1 |
| Type: | Wristwatch |
| Band Material: | Stainless Steel |
| Display: | Analog |