SALE: $378 (-20%) $475
Genuine & Authentic Tiffany & Co.
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tiffany & Co.
Every story has a beginning. The company launched in 1837 before it transformed into a global design house which leads the field of modern jewelry innovation. Tiffany & Co. sells a wide array of products which includes fine jewelry and sterling silver and watches and porcelain and crystal as well as stationery and haute couture fragrance and personal accessories and leather goods.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tiffany & Co. |
| SKU: | 11235648 |
| MPN: | TF2281 8047 53 |
| Model: | TF 2207F 8047 |
| Frame Color: | Clear |
| Logo Color: | Silver |
| Bridge Width: | 15 mm |
| Lens Socket Width: | 54 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Style: | Full Rim |
| Age Group: | Adult |
| Country of Origin: | Italy |
| Department: | Women |
| Frame Material: | Acetate Metal |
| Lenses: | Demo with Print |
| Type: | Eyeglasses |
| Vertical: | 38 mm |