$228
Genuine & Authentic Tory Burch
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tory Burch
Tory Burch is an American fashion designer, businesswoman and philanthropist. She is the Executive Chairman and Chief Creative Officer of her own brand.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tory Burch |
| SKU: | 11241032 |
| MPN: | OTY2121U 1728 53 |
| GTIN: | 0725125372817 |
| Model: | TORY BURCH TB 2121U 1728 53 18 140 |
| Frame Color: | Brown |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Lens Socket Width: | 53 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Type: | Eyeglasses |
| Frame Material: | Acetate |
| Theme: | Tortoise |
| Character: | Tori |
| Vertical: | 40 mm |
| Pattern: | Tortoise Shell |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Department: | Women |
| Style: | Full Rim |
| Personalized: | No |
| Features: | Full Rim Rectangular |