$169
Genuine & Authentic Tory Burch
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tory Burch
Tory Burch is an American fashion designer, businesswoman and philanthropist. She is the Executive Chairman and Chief Creative Officer of her own brand.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tory Burch |
| SKU: | 11241214 |
| MPN: | 164153 |
| GTIN: | 197865260790 |
| Color: | Gold |
| Main Stone Color: | White |
| Main Stone Width: | 8 mm |
| Main Stone Length: | 8 mm |
| Occasion: | Anniversary Birthday Christening Christmas Engagement Graduation Mother`s Day Valentine`s Day Wedding |
| Sizable: | No |
| Metal: | 18K Gold Plated Brass |
| Main Stone: | Pearl |
| Type: | Bracelet |
| Main Stone Depth: | 8 mm |
| Era: | 2025 |
| Main Stone Shape: | Round |
| Style: | Cuff |
| Features: | Nickel-Free Stackable |
| Number of Gemstones: | 1 |
| Chain Type: | Rope |