$341
Genuine & Authentic Coach
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 11243271 |
| MPN: | CCE13 QBBUR |
| Model: | Coach Hailey |
| Handle/Strap Color: | Burgundy/Gunmetal |
| Hardware Color: | Gunmetal |
| Exterior Color: | Burgundy |
| Lining Color: | Brown |
| Bag Width: | 7.8 in |
| Size: | Mini |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Snap |
| Occasion: | Business Casual Party/Cocktail Travel |
| Handle Drop: | 8.2 in |
| Bag Depth: | 1.9 in |
| Accents: | Quilted |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Bag Charm Detachable Strap Other Strap |
| Department: | Women |
| Style: | Crossbody |
| Features: | Lined Inside pocket Outside pocket Snap closure Detachable h… |
| Finish: | Quilted |
| Pattern: | Logo |
| Bag Height: | 4.3 in |
| Character: | Hailey |
| Handle Style: | Shoulder Strap |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Velvet Smooth Leather |
| Strap Drop: | 22.4 in |
| Theme: | City Classic Colorful Designer |
| Handle/Strap Material: | Leather Metal |
| Product Line: | COACH Hailey |