$192
Genuine & Authentic Guess
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Guess
Guess is a renowned fashion brand known for its trendy apparel, accessories, and iconic denim. With a focus on youthful, bold designs, Guess offers a wide range of styles that reflect contemporary trends. Whether you`re dressing up for a night out or seeking casual wear, Guess provides fashionable options that help you express your individuality and stand out in any crowd.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Guess |
| SKU: | 11246724 |
| MPN: | W1150L3 |
| GTIN: | 091661494987 |
| Model: | CHELSEA |
| Dial Color: | White |
| Band Color: | Pink |
| Lug Width: | 14 mm BAND 28 MM CUFF |
| Case Size: | 30 mm |
| Water Resistance: | 50 m (5 ATM) |
| Department: | Women |
| Watch Shape: | Round |
| Style: | Cuff Watch Dress/Formal |
| Caseback: | Snap |
| With Manual/Booklet: | Yes |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Indices: | 12-Hour Dial Multi Dial Multiple Hands Seconds Hand |
| Movement: | Quartz |
| Band Material: | Leather |
| Type: | Wristwatch |
| Features: | Water Resistant |
| Case Finish: | Chrome |
| Band/Strap: | Cuff |
| Reference Number: | W1150L3 |
| Display: | Analog |
| Certificate: | No |
| Original Packaging Description: | WITH GUESS POUCH |
| Age Group: | Adult |
| Warranty: | Factory Warranty |
| Manufacturer Band Color: | PINK BLOSSOM |
| Manufacturer Face Color: | WHITE |
| Manufacturer Case Color: | ROSE GOLD |