$124
Genuine & Authentic Skechers
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Skechers
Skechers designs and develops lifestyle and performance product known for style, innovation, quality and comfort. Along with its diverse footwear offering, the Company’s head-to-toe collections for men, women and kids include a growing range of apparel and accessories.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Skechers |
| SKU: | 11248116 |
| MPN: | SE2210-001 |
| GTIN: | 889214422460 |
| Model: | SE2210-001 |
| Frame Color: | shiny black |
| Bridge Width: | 16mm |
| Lens Socket Width: | 53mm |
| Temple Length: | 140mm |
| Frame Width: | 53mm |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Features: | Eyeglasses |
| Frame Material: | acetate |
| Style: | Eyeglasses |
| Theme: | Designer |
| Country of Origin: | Asia |
| Personalized: | No |
| Unit Type: | oz |