$142
Genuine & Authentic DKNY
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT DKNY
DKNY is a renowned fashion brand known for its modern, urban style that captures the essence of New York City. Celebrated for its trendy clothing, accessories, and fragrances, DKNY offers versatile pieces that cater to a dynamic lifestyle. With DKNY, you can embrace a chic aesthetic that combines comfort and sophistication, making it a favorite choice for fashion-forward individuals.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | DKNY |
| SKU: | 11250797 |
| GTIN: | 795731984216 |
| Model: | DKNY Duane North South Tote |
| Handle/Strap Color: | Black |
| Hardware Color: | Silver |
| Exterior Color: | Black |
| Lining Color: | Black |
| Bag Width: | 13" (Bottom) to 19" (Top) |
| Size: | Extra Large |
| Outside Pockets: | 1 |
| Shape: | Rectangle |
| Inside Pockets: | Yes |
| Closure: | Magnet Snap Zip |
| Bag Depth: | 5 in |
| Accents: | Grommet |
| Personalize: | No |
| Department: | Women |
| Style: | Tote |
| Features: | Inner Pockets Lined signature Logo Silver Placque Letters |
| Intended Use: | Everyday |
| Finish: | smooth gloved tanned leather |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Designer |
| Bag Height: | 13 in |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Leather |
| Exterior Material: | Leather 100% Cow Leather |
| Hardware Material: | Silver |
| Theme: | Designer |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | DKNY Duane North South Tote |