$406
Genuine & Authentic Coach
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 11252425 |
| GTIN: | 196395541072 |
| Exterior Color: | Pink |
| Handle/Strap Color: | Brown |
| Lining Color: | Brown |
| Bag Width: | 9.5in |
| Lining Material: | Fabric |
| Unit Quantity: | 1 |
| Features: | Inside multifunction pocket Two credit card slots Zip-top closure |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Shoulder Bag |
| Strap Drop: | 22.75 |
| Handle Drop: | 8.5 |
| Bag Height: | 6 in |
| Bag Depth: | 3 in |
| Exterior Material: | Canvas |
| Department: | Women |
| Closure: | Zip |
| Handle Style: | Shoulder Strap |