$91
Genuine & Authentic Swiss Arabian
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Swiss Arabian
Swiss Arabian is a leading luxury fragrance brand that has mastered the art of traditional Arabic perfumery and contemporary style. Swiss Arabian is known for its wide range of perfumes that are rich and captivating and are known to be elegant and sophisticated while being made with high-quality ingredients and unique compositions.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Swiss Arabian |
| SKU: | 11257602 |
| GTIN: | 6295124000249 |
| Size Type: | Regular Size |
| Size: | 1.7 oz |
| Size in oz: | 1.7 oz |
| Size in ml: | 50 ml |
| Fragrance Type and Size: | 1.7 oz Eau De Parfum Spray |
| Fragrance Name: | Swiss Arabian Al Arais by Swiss Arabian |
| Type: | Eau De Parfum Spray 1.7 oz |
| Volume: | 1.7 oz |
| Features: | Casual Use Long Lasting Special Ocassions |
| Formulation: | Spray |
| Fragrance Type: | Eau De Parfum Spray 1.7 oz |
| Gender: | Women |
| Packaging: | The same as in your Department Store |
| Shipping time: | Usually within 1 business day or less |
| Easy Returns: | YES |
| Free Shipping USA (48 States Only): | YES |
| International Delivery: | See description |
| Manufacturer: | Swiss Arabian |