$99
Genuine & Authentic Guess
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Guess
Guess is a renowned fashion brand known for its trendy apparel, accessories, and iconic denim. With a focus on youthful, bold designs, Guess offers a wide range of styles that reflect contemporary trends. Whether you`re dressing up for a night out or seeking casual wear, Guess provides fashionable options that help you express your individuality and stand out in any crowd.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Guess |
| SKU: | 11293582 |
| Model: | Guess Y2K |
| Handle/Strap Color: | same as purse |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Brown |
| Lining Color: | Black |
| Bag Width: | approx 11.5" |
| Size: | Medium |
| Shape: | Square |
| Closure: | magnetic snap |
| Occasion: | Casual Travel |
| Fabric Type: | Suede |
| Accents: | Fringe |
| Vintage: | Yes |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Bag Charm |
| Department: | Women |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Shoulder Bag |
| Features: | Inner Pockets outer zip pocket bag charm Outer Pockets |
| Unit Quantity: | 1 |
| Finish: | suede |
| Pattern: | fringe |
| Character: | fringe boho hippie western Hippie |
| Bag Height: | 10 in |
| Handle Style: | Shoulder Strap |
| Lining Material: | Suede |
| Exterior Material: | Suede Leather |
| Theme: | boho hippie western y2k Western |
| Strap Drop: | approx 12" |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Guess |