SALE: $290 (-23%) $375
Genuine & Authentic Versace
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Versace
Versace is a luxurious Italian fashion brand renowned for its bold colors, intricate designs, and iconic motifs. Known for glamorous clothing, accessories, and fragrances, Versace embodies a fearless and extravagant lifestyle. With Versace, you can make a powerful fashion statement that reflects opulence and modern elegance, appealing to those who seek to stand out with confidence and style.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Versace |
| SKU: | 11348554 |
| MPN: | VE3340U-GB1-55 |
| GTIN: | 8056597831574 |
| Frame Color: | Black |
| Lens Color: | No Color |
| Other Frame Color: | Black |
| Other Lens Color: | Demo Lens |
| Arm Length: | 145 mm |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Lens Width: | 55 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Materials sourced from: | Made in Italy |
| Country of Origin: | Italy |
| Department: | Men`s |
| Collection Name: | Fashion |
| Frame Material: | Acetate |
| Frame Shape: | Square |
| Polarization: | Non-Polarized |
| Type: | Opticals |