SALE: $126 (-40%) $210
Genuine & Authentic Tory Burch
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tory Burch
Tory Burch is an American fashion designer, businesswoman and philanthropist. She is the Executive Chairman and Chief Creative Officer of her own brand.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tory Burch |
| SKU: | 11352018 |
| MPN: | TY6114-33438E-60 |
| GTIN: | 725125533522 |
| Frame Color: | Gold |
| Other Frame Color: | Yellow Gold |
| Lens Color: | Green |
| Other Lens Color: | Green Gradient |
| Lens Width: | 60 mm |
| Bridge Width: | 14 mm |
| Arm Length: | 140 mm |
| Style: | Aviator |
| Department: | Women`s |
| Type: | Sunglasses |
| Frame Material: | Metal |
| Frame Shape: | Aviator |
| Lens Protection: | 100% UV Protection |
| Polarization: | Non-Polarized |