SALE: $220 (-69%) $719
Genuine & Authentic Porsche
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Porsche
Porsche is a prestigious automotive brand known for its high-performance sports cars and luxury vehicles. Renowned for its innovative engineering and iconic design, Porsche delivers thrilling driving experiences that embody precision and style. With Porsche, you can enjoy a blend of performance and luxury, making it a top choice for automotive enthusiasts around the world.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Porsche |
| SKU: | 11352187 |
| MPN: | P8770 |
| GTIN: | 4044709542399 |
| Model: | P8770 |
| Frame Color: | Gray |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Lens Socket Width: | 55 mm |
| Character: | Vision |
| Country of Origin: | Italy |
| Department: | Men |
| Features: | Full Rim Hypoallergenic Nickel Free |
| Frame Material: | Plastic Acetate Metal |
| Pattern: | Solid |
| Style: | Geometric |
| Theme: | Designer Italian Dad Boho Modern Easter Hippie Wedding Birthday Sports |
| Type: | Eyeglasses |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Character Family: | Cars Home |
| Product Line: | Eyewear |
| Vertical: | 43 mm |