$115
Genuine & Authentic Invicta
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Invicta
Invicta is a bold watch brand known for its striking designs and robust craftsmanship. Offering a diverse range of timepieces, Invicta combines style with functionality, creating watches that make a statement. With Invicta, you can find quality and innovation at an accessible price, appealing to those who appreciate both fashion and performance in their accessories.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Invicta |
| SKU: | 11356812 |
| MPN: | ACW9349-001 |
| Model: | Invicta X Activa |
| Band Color: | Orange |
| Dial Color: | Black Orange White |
| Band Width: | 24 mm |
| Case Size: | 44 mm |
| Water Resistance: | 30 m (3 ATM) |
| Movement: | Quartz |
| Reference Number: | ACW9349-001 |
| Department: | Men |
| Type: | Wristwatch |
| Band Material: | Silicone |
| Style: | Casual Sport |
| With Manual/Booklet: | Yes |
| Case Material: | Alloy |
| Display: | Analog |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Activa Pixel X Invicta Digital Men`s Watch - 50mm. Black ACW498-001 - Dial: Black
Activa X Invicta Men`s 53mm Digital Black Tone Shock Resistant Sport Tpu Watch - Dial: Black, Band: Blue, Bezel: Black
Activa Pixel X Invicta Digital Men`s Watch Luminous Light Analog - 50mm. White - Dial: Red
Activa Pixel X Invicta Digital Men`s Watch Luminous Light Analog - 50mm. White - Dial: White
Activa Fury X Invicta Black Yellow Men`s Watch 44.3mm Skeleton Dial ACW2305-021 - Yellow