$252
Genuine & Authentic Oakley
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Oakley
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Oakley |
| SKU: | 11359389 |
| MPN: | 392-292-601 |
| GTIN: | 888392601346 |
| Model: | OVERHEAD |
| Frame Color: | Clear |
| Lens Socket Width: | 59 mm |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Temple Length: | 138mm |
| Country of Origin: | Brazil |
| Style: | EYEGLASS_FRAME |
| Department: | Mens |
| Type: | Eyeglasses |
| Frame Material: | Plastic |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Oakley OX8060 0257 Satin Grey Smoke Overhead Eyeglasses 57/16/138 - Frame: Gray
Oakley Men`s Ox8060 Overhead 0159 Satin Black/demo Lens 59 mm - Frame: Satin Black/Demo Lens, Lens Map: Clear
Oakley Overhead Eyeglasses OX8060-0159 59-16 138 X-large Satin Black Frames - Matte Satin Black, Frame: Matte Black, Lens: Demos with imprint
Oakley Overhead OX8060-0659 Matte Dark Stonewash Opaline Eyeglass Frames 57mm - Frame: Opaline
Oakley Overhead OX8060 Mens Plastic Eyeglass Frame 01 Satin Black 59-16 - Frame: Black