SALE: $106 (-59%) $259
Genuine & Authentic Tory Burch
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tory Burch
Tory Burch is an American fashion designer, businesswoman and philanthropist. She is the Executive Chairman and Chief Creative Officer of her own brand.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tory Burch |
| SKU: | 11360545 |
| MPN: | TY2146U-1993-53 |
| GTIN: | 725125519953 |
| Frame Color: | Blue |
| Other Frame Color: | Blue Tortoise |
| Lens Color: | No Color |
| Other Lens Color: | Demo Lens |
| Lens Width: | 53 mm |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Arm Length: | 140 mm |
| Style: | Rectangle |
| Department: | Women`s |
| Type: | Eyeglasses |
| Frame Material: | Acetate |
| Frame Shape: | Rectangular |